Møtested: Kommunestyresalen, Levanger Rådhus
Dato: 25.09.13
Tid: kl. 17:00 - 19:05
Sakliste som PDF - som EPUB (for nettbrett/mobil eBok)
Protokoll som PDF - som EPUB (for nettbrett/mobil eBok)
Si DIN mening i sakene - Sagt mening i sakene (4 meninger)
send e-post til faste medlemmer (Outlook) - ren tekst (webmail)
Før møtet ble satt ble det framført kulturinnslag av elever ved kulturskolen - video
Åpning, opprop og merknader - video
Av utvalgets medlemmer/varamedlemmer møter 31 + 4 av 35.
Før møtet ble satt ble det framført kulturinnslag av elever ved kulturskolen - video

PS 32/13 Utsatt sak - framtidig kinodrift i Levanger
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Andreas Jenssen Hjelmstad (H) fremmet følgende tilleggsforslag:
3. Kinodrift ved Festiviteten legges ned ved årsskiftet.
Avstemning:
Formannskapets innstilling, pkt. 1, vedtatt med 23 mot 12 stemmer.
Formannskapets innstilling, pkt. 2, vedtatt med 30 mot 5 stemmer.
Hjelmstads tilleggsforslag avvist med 28 mot 7 stemmer.
VEDTAK:
- Det tas kontakt med Berg Eiendom med sikte på konkrete forhandlinger om kinodrift på Moan. Ordfører får fullmakt til å fremforhandle avtale.
- Eventuelt fremforhandlet avtale legges frem for kommunestyret til godkjenning.

PS 33/13 1719/228/2 - Planprogram for detaljregulering Fåraaunet Åsenfjord
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Ingen.
Avstemning:
Plan- og utviklingskomiteens innstilling enstemmig vedtatt.
VEDTAK:
Vedlagte forslag til planprogram for detaljregulering av Fåraaunet fastsettes i medhold av plan- og bygningslovens §§ 4-1 og 12-9.
Protokolltilførsel fra AP:
Arbeiderpartiet har i utgangspunktet en restriktiv holdning i forhold til bygging innenfor 100-metersbeltet.

PS 34/13 1719/331/1 - Planprogram for detaljregulering Sundberga - Ytterøy
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Ingen.
Avstemning:
Plan- og utviklingskomiteens innstilling enstemmig vedtatt.
VEDTAK:
Det gjøres følgende endringer i planprogrammet:
Planprogrammets utredningstema «Infrastruktur – vei, vann, avløp» suppleres med at annen adkomst og parkering ved nedre/østre del vurderes.
Vedlagte forslag til planprogram for detaljregulering av Sundberga fastsettes i medhold av plan- og bygningslovens §§ 4-1 og 12-9.

PS 35/13 Søknad om permisjon fra politiske verv - Hanne Ihler Toldnes
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Jostein Trøite (SV) fremmet følgende forslag:
Som nytt medlem til driftskomiteen for permisjonsperioden velges: Ragnhild SkjerveSom nytt medlem til samkommunestyret for permisjonsperioden velges: Gunnar Morten LøvåsSom nytt medlem til arbeidsmiljøutvalget for permisjonsperioden velges: Ragnhild SkjerveSom nytt medlem til trafikksikkerhetsutvalget for permisjonsperioden velges: Guro SkjetneSom nytt medlem til havnerådet for permisjonsperioden velges: Heidi Gretasdatter SkaanesSom ny representant fra kommunestyret til KS fylkesmøtet for permisjonsperioden velges: Ragnhild SkjerveSom nytt varamedlem til samarbeidsutvalget ved Frol OS ungdomsskolen for permisjonsperioden velges: Astrid Bromstad
Anne-Grethe Hojem (DNA) fremmet følgende forslag:
Som nytt medlem til arbeidsmiljøutvalget for permisjonsperioden velges: Andreas Jenssen Hjelmstad
Avstemning:
Trøites forslag, kulepkt. 1, enstemmig vedtatt.
Trøites forslag, kulepkt. 2, enstemmig vedtatt.
Hojems forslag vedtatt med 31 mot 4 stemmer som ble avgitt for Trøites kulepkt pkt. 3.
Trøites forslag, kulepkt. 4, enstemmig vedtatt.
Trøites forslag, kulepkt. 5, enstemmig vedtatt.
Trøites forslag, kulepkt. 6, enstemmig vedtatt.
Trøites forslag, kulepkt. 7, enstemmig vedtatt.
VEDTAK:
- Som nytt medlem til driftskomiteen for permisjonsperioden velges: Ragnhild Skjerve
- Som nytt medlem til samkommunestyret for permisjonsperioden velges: Gunnar Morten Løvås
- Som nytt medlem til arbeidsmiljøutvalget for permisjonsperioden velges: Andreas Jenssen Hjelmstad
- Som nytt medlem til trafikksikkerhetsutvalget for permisjonsperioden velges: Guro Skjetne
- Som nytt medlem til havnerådet for permisjonsperioden velges: Heidi Gretasdatter Skaanes
- Som ny representant fra kommunestyret til KS fylkesmøtet for permisjonsperioden velges: Ragnhild Skjerve
- Som nytt varamedlem til samarbeidsutvalget ved Frol OS ungdomsskolen for permisjonsperioden velges: Astrid Bromstad

PS 36/13 Søknad om kommunalt tilskudd til utbygging av bredbåndsnett i Skogn Øst
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Habilitet:
Robert Svarva ba om vurdering av sin habilitet. Han fratrådte møtet. Svarva ble av et enstemmig kommunestyre erklært habil. Han tiltrådte møtet.
Forslag i møte:
Ingen.
Avstemning:
Formannskapets innstilling enstemmig vedtatt.
VEDTAK:
Bygdefibergruppa i Skogn Øst støttes med kr. 580 000,-.kr 250.000 belastes avsatte midler til bredbåndsutbygging i budsjettet for 2013. I tillegg disponeres 330 000,- av disposisjonsfond til formålet.

PS 37/13 Innmelding av ny anlegg til Idrettspolitisk handlingsprogram anlegg 2012-2015 høst 2013
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Ingen.
Avstemning:
Driftskomiteens innstilling enstemmig vedtatt.
VEDTAK:
Idrettspolitisk plan – justert Handlingsprogram for anlegg 2012-2015 vedtas.

PS 38/13 Søknad om utviklingsmidler - Fiborgtangen Næringspark
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Ingen.
Avstemning:
Formannskapets innstilling enstemmig vedtatt.
VEDTAK:
Levanger kommune innvilger Fiborgtangen Vekst støtte på inntil kr 720.000 til utvikling av Fiborgtangen Næringspark i tråd med søknad av 20. august 2013.
Tilskuddet finansieres med bruk av disposisjonsfond.

PS 39/13 Levanger ungdomsskole - Opsjon kulturscene
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Forslag i møte:
Annikken Kjær Haraldsen (V) fremmet på vegne av V og SV følgende forslag - alternativt forslag til pkt. 2 i innstillingen:
Rådmannen bes om i tråd med tidligere vedtak, å lage en utredning omkring Festiviteten som kulturarena. Utredningen må basere seg på en høring blant interesserte kulturaktører og deres behov, samt en klargjøring av hva som bør gjøres med Festiviteten for å imøtekomme disse behovene (innsetting av teleskopamfi mv). Saken legges fram for politisk behandling så snart som mulig.
Avstemning:
Formannskapets innstilling pkt. 1, enstemmig vedtatt.
Formannskapets innstilling pkt. 2 vedtatt med 23 mot 12 stemmer som ble avgitt for Haraldsens alternative forslag pkt. 2.
VEDTAK:
- Kulturscene med tilhørende arealer som vist i vinnerutkastet for plan- og designkonkurranse, legges ikke inn i prosjektet for Levanger ungdomsskole, med den begrunnelse at det ikke vil gi en tilfredsstillende løsning verken for skolen eller kulturlivet.
- Når saken om framtidig kino (ref. f-sak 49/13) er avklart, bes rådmannen om å lage en utredning av Festiviteten som kulturarena. Utredningen må basere seg på en høring blant interesserte kulturaktører og deres behov, samt en klargjøring av hva som bør gjøres med Festiviteten for å imøtekomme disse behovene (innsetting av teleskopamfi mv). Saken legges fram for politisk behandling så snart som mulig.

FO 11/13 Spørsmål fra Karl M. Buchholdt (V) - Renovering av Skognhallen
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Behandling:
Annikken Kjær Haraldsen (V) fremmet følgende spørsmål:
Når starter rehabiliteringen av Skognhallen?
Ordføreren besvarte spørsmålet:
I forbindelse med vannskade for noen år siden ble gulvet i Skognhallen skiftet. I den forbindelse ble det også foretatt litt indre oppussing/maling, men det er rett at det gjenstår et betydelig arbeid med renovering av tak og utvendig bekledning. Det er også behov for nytt ventilasjonsanlegg.
Enhet for bygg og eiendom opplyser at det ble innhentet tilstandsrapport på bygget i 2012 (fra daværende RG prosjekt) og på bakgrunn av denne ble tiltak prioritert. Det ble valgt arkitekt tidlig inneværende år. Både arkitekteten og bygg og eiendom har hatt veldig stor oppdragsmengde i år slik at en ikke har prioritert detaljplanlegging og anbudsinnhenting i sommer. En har imidlertid foretatt noe grunnarbeid og forbedring av taknedløp/drenering. Planlegging av tak og veggrenoveringen pågår nå og arbeidet vil bli lyst ut i vinter med sikte på start til våren.

FO 12/13 Spørsmål fra Vebjørn Haugom (H) - Ny idrettshall ved Åsen Barne - og ungdomsskole
Saksprotokoll i Levanger kommunestyre - 25.09.2013 - video
Behandling:
Vebjørn Haugom (H) fremmet følgende spørsmål:
Spørsmål 1:
Vil Levanger kommune prioritere å bygge ny idrettshall ved Åsen OS innen valgperioden (2011-2015), og i tilfelle når vil saken bli behandlet i kommunestyre?
Spørsmål 2:
Er det kortsiktige eller langsiktige planer om å legge ned ungdomstrinnet ved Åsen OS?
Ordføreren besvarte spørsmålene.
