Ekne kommunale barnehage har et uteområde som sårt trenger oppgradering og vedlikehold.
Foreldrene prøver etter beste evne å vedlikeholde det lille som finnes. På siste foreldredugnad så ble bla. En råtten dukkestue fjernet og barnehagen står nærmest igjen med null lekeapparater.
Barna ytrer seg negativt om at det er lite å ta seg til utendørs og de er lei seg for at dukkestuen ble fjernet.
Det kommenteres at Levanger kommune er i ferd med å tilrettelegge økonomisk for sykkelparkering under tak for de ansatte i kommunale barnehager og at dette er en ting som ikke barnehagebarn har noen glede av.
De kommunale skolene har i de siste årene fått betydelige midler for oppgradering av sine uteområder og det er nå kanskje behov for å se på behovet i barnehagene også.
Spørsmål:
- Hva kan enhetsleder gjøre for at Ekne barnehage får midler slik at de kan få skaffet seg utendørs lekeapparat(er)?
- Vil enhetsleder ta med til budsjettet for 2018 at de kommunale barnehagene skal tilføres midler til uteområder og lekeapparater?

Stig Ove Sommervoll, AP
behandling